Rejestracja licencji programuRejestracja programu w bazie użytkowników firmy Golden Software nie jest konieczna do jego użytkowania, jest jednak czynnością konieczną, aby możliwy był zakup odnowienia kontraktu serwisowego lub zakup uaktualnienia. Rejestracja oprogramowania odbywa się na stronie producenta poprzez panel administracyjny licencji MyAccount.
Przy pierwszym logowaniu do panelu wymagana jest krótka konfiguracja konta. Należy wejść w adres: Panel administracyjny - MyAccount

Następnie po lewej stronie w sekcji Existing customers należy kliknąć w opcję Reset password, następnie wpisać swój adres e-mail i zatwierdzić przyciskiem Send email.
Na skrzynkę e-mail przyjdzie wtedy link który pozwoli ustawić hasło do konta. Po ustawieniu hasła należy wejść ponownie na stronę MyAccount i w sekcji po lewej stronie (Existing customer) należy zalogować się wpisując adres e-mail oraz ustawione wcześniej hasło i kliknąć w przycisk Sign In. Powinien wyświetlić się panel użytkownika.Należy kliknąć w przycisk Register software i następnie w zależności od typu posiadanego numeru licencji zaznaczyć wiersz Product key lub Serial number i wpisać lub wkleić posiadany numer licencji rejestrowanego programu. Następnie należy zatwierdzić u dołu przyciskiem Submit registration. Pojawi się małe okno z potwierdzeniem, które można zamknąć przyciskiem w jego górnym prawym rogu.
Po pomyślnym przeprowadzeniu rejestracji numeru licencji, możliwe będzie wejście w zakładkę My Products.Zostanie wyświetlony tam zarejestrowany produkt. Można z tego miejsca rozwinąć szczegóły przy użyciu przycisku małej strzałki i uzyskać dostęp do informacji dotyczących posiadanej licencji, jak również można z tego poziomu zarządzać aktywacjami, pobrać instalator adekwatny do posiadanej wersji programu oraz w przypadku posiadania aktywnego kontraktu serwisowego, pobrać wersję beta "Preview" jeżeli w danym czasie będzie ona dostępna do testowania.